Çarşamba Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nde  İlçe Müftülüğümüze bağlı Irmak Camii İmam-Hatibi Ahmet ÇAKIR tarafından hükümlülere “İYİLİK-KÖTÜLÜK-İNSAN” konulu konferans verildi.  

Çarşamba Denetimli Serbestlik Müdürlüğü Tarafından, hükümlülerin iyileştirilmesi ve topluma kazandırılması amacıyla  2013 yılı içinde planlanan konferanslardan İYİLİK-KÖTÜLÜK-İNSAN konulu konferans 1 KASIM 2013 günü saat 14:00 da İlçe Müftülüğümüze bağlı Irmak Camii İmam-Hatibi Ahmet ÇAKIR‘ın  sunumu  ve 40’ı aşkın hükümlünün katılımı ile gerçekleşmiştir.

İYİLİK-KÖTÜLÜK-İNSAN konulu konferans ile hükümlülere değerler sistemi ile örgülenmiş bir hayatın kişiye hem manevi olarak hem de maddi olarak huzur sağlayacağı,Evrensel ahlak kuraları çerçevesinde yetiştirilmiş fertlerin topluma ve millet menfaatlerine daha faydalı olacağı, “İnsan ihsanın(iyiliğin) kölesidir.” Sözü ekseninde iyiliğin yenemeyeceği güç olmayacağı yapılan iyiliğin karşılığının mutlaka dünya veya ahrette kişiyi bulacağı,yegane gayesi insanlara faydalı olmak olan kişilerin meydana getirdiği toplumda suç oranının da azalacağı konuları vurgulanmıştır.

Kötülüğün,kin,nefret ve adavetin ve bunlara karşılık vermenin işleri daha da çıkmaza sokacağı,Öfke ve şiddet göstermenin işin kolay yönü olduğu zor olanın ise sükunetle dinlemek ve konuşarak anlaşmak olduğu “Asıl pehlivan öfkesini yenendir.” Hadis-i Şerifi merkezinde aktarılmıştır.

Konferansa Çarşamba Denetimli Serbestlik Müdürlüğü Personelinin açılış konuşması ile başlanmış, Çarşamba İlçe Müftülüğüne bağlı Irmak Camii İmam-Hatibi Ahmet ÇAKIR‘ın sunumuyla devam edilmiştir. Konferansa Denetimli Serbestlik Müdürü Şaziye ATEŞ ve personeli ile 40’ın üzerinde  hükümlü katılmıştır.

Konferansa soru – cevaplarla devam edilerek, hükümlülere konferans katılım belgelerinin takdim edilmesi ile sonlandırılmıştır.

 

Çarşamba Adliyesi Resmi Web Sitesi © 2012 Tüm Hakları Saklıdır.
[Son Güncellenme Tarihi - 20.09.2012 ] - Webmaster : Alperen KARADAĞ
Bu Sitede Yayınlanan Tüm İçerikler, İzinsiz Kaynak Gösterilemez ve Yayınlanamaz.