Çarşamba İlçe Müftülüğü İmam Hatiplerinden Sabri KENGİR tarafından Hükümlülere “Ahlak Anlayışı ve Toplumsal Değerler” hakkında konferans verildi.  

Çarşamba Denetimli Serbestlik Müdürlüğü Tarafından, hükümlülerin iyileştirilmesi ve topluma kazandırılması amacıyla planlanan konferanslarından olan “AHLAK ANLAYIŞI VE TOPLUMSAL DEĞERLER” konulu konferans 07/02/2014 günü saat 13:30 da Çarşamba İlçe Müftülüğü İmam Hatiplerinden Sabri KENGİR’in sunumu ve 90 kadar hükümlünün katılımı ile gerçekleşmiştir.

AHLAK ANLAYIŞI VE TOPLUMSAL DEĞERLER konulu konferans ile hükümlülerin davranış ve yaşantılarında,

Dini duygu ve düşüncelerini geliştirerek, insan, aile , millet ve vatan sevgisini aşılayarak, yeniden suç işlemelerini önleyecek ahlaki değerler kazanmalarına yardımcı olmaya, olumsuzluklar ile karşı karşıya kaldıklarında cezaevine girmeden doğru çözüm yolunu bulmalarına, Ceza İnfaz kurumundan salıverilmelerinden sonra topluma uyumlarını kolaylaştırarak olumsuzluklara sabırlı ve dayanıklı bireyler olabilmelerine yönelik farkındalık oluşturulmaya çalışılmıştır.
Konferans Çarşamba Denetimli Serbestlik Müdürlüğü Personelinin açılış konuşması ile başlamış, Sabri KENGİR’İN sunumuyla devam edilmiştir. Konferansa Denetimli Serbestlik Müdür Vekili ve Denetimli Serbestlik Personeli ile 90 kadar hükümlü katılmıştır.

Konferansa soru – cevaplarla devam edilerek hükümlülere konferans katılım belgelerinin takdim edilmesi ile  sonlandırılmıştır.  

 
Çarşamba Adliyesi Resmi Web Sitesi © 2012 Tüm Hakları Saklıdır.
[Son Güncellenme Tarihi - 20.09.2012 ] - Webmaster : Alperen KARADAĞ
Bu Sitede Yayınlanan Tüm İçerikler, İzinsiz Kaynak Gösterilemez ve Yayınlanamaz.