Ondokuz Mayıs Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Mustafa KARA tarafından Hükümlülere “Ahlak Anlayışı ve Toplumsal Değerler” hakkında konferans verildi.  

Çarşamba Denetimli Serbestlik Müdürlüğü Tarafından, hükümlülerin iyileştirilmesi ve topluma kazandırılması amacıyla  2013 yılı içinde planlanan konferansların ikincisi olan “AHLAK ANLAYIŞI VE TOPLUMSAL DEĞERLER” konulu konferans 13 Mart 2013 günü saat 13:30 da Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Mustafa KARA’nın sunumu ve 100 kadar hükümlünün katılımı ile gerçekleşmiştir.

AHLAK ANLAYIŞI VE TOPLUMSAL DEĞERLER konulu konferans ile hükümlülerin davranış ve yaşantılarında,

Dini duygu ve düşüncelerini geliştirerek, insan, aile , millet ve vatan sevgisini aşılayarak, yeniden suç işlemelerini önleyecek ahlaki değerler kazanmalarına yardımcı olmaya, olumsuzluklar ile karşı karşıya kaldıklarında cezaevine girmeden doğru çözüm yolunu bulmalarına, Ceza İnfaz kurumundan salıverilmelerinden sonra topluma uyumlarını kolaylaştırarak olumsuzluklara sabırlı ve dayanıklı bireyler olabilmelerine yönelik farkındalık oluşturulmaya çalışılmıştır.
Konferans Çarşamba Denetimli Serbestlik Müdürlüğü Personelinin açılış konuşması ile başlamış, Yrd. Doç. Dr. Mustafa KARA’nın sunumuyla devam edilmiştir. Konferansa Çarşamba Cumhuriyet Savcısı Bünyami KORKMAZ,  Çarşamba Müftüsü Sıtkı KAYA ve Denetimli Serbestlik Personeli ile 100 kadar hükümlü  katılmıştır.

Konferansa soru – cevaplarla devam edilerek hükümlülere konferans katılım belgelerinin takdim edilmesi ile  sonlandırılmıştır.

 

Basında Haberler

 
Çarşamba Adliyesi Resmi Web Sitesi © 2012 Tüm Hakları Saklıdır.
[Son Güncellenme Tarihi - 20.09.2012 ] - Webmaster : Alperen KARADAĞ
Bu Sitede Yayınlanan Tüm İçerikler, İzinsiz Kaynak Gösterilemez ve Yayınlanamaz.