ÇARŞAMBA CUMHURİYET BAŞSAVCISI GÜLTEKİN BÜLBÜL TARAFINDAN HÜKÜMLÜLERE SUÇ VE SUÇU ÖNLEME KONULU KONFERANS VERİLDİ.

Çarşamba Denetimli Serbestlik Müdürlüğü tarafından, hükümlülerin iyileştirilmesi ve topluma kazandırılması amacıyla 2017 yılı içinde planlanan konferanslardan “SUÇ VE SUÇU ÖNLEME” konulu konferans 13/03/2017 tarihinde saat 13:45’ te Çarşamba Cumhuriyet Başsavcısı Gültekin BÜLBÜL’ün sunumu ve 70 hükümlünün katılımı ile gerçekleşmiştir.

Çarşamba Cumhuriyet Başsavcısı Gültekin BÜLBÜL tarafından katılımcılara suç kavramının anlamı ve içeriği, insanların neden suç işleme davranışını gösterdikleri, suçu önlemek için neler yapılabileceği konularında bilgilendirme yapılmış, suçun önlenmesinde karşımıza çıkan “özgürlük ve özgürlüğün sınırı” kavramlarına da vurgu yapılmış, insanın doğuştan sahip olduğu temel haklardan bir tanesi olan özgürlüğün başkasının özgürlüğünü elinden almadığınız, haklara saygı gösterdiğimiz, kısacası bir başkasına zarar vermediğimiz sürece mümkün olabileceği, özgürlüğün her istediğimizi yapabilme anlamına gelmediği, özgürlüğün de belirli sınırları ve çerçeveleri olduğu, bu sınırları belirlemek amacıyla da kanunların oluştuğu, kanunların toplum düzenini sağlayan belgeler olmasının yanında bireysel hak ve özgürlüklerimizi de koruduğu ifade edilmiştir. Cumhuriyet Başsavcısı Gültekin BÜLBÜL konferansa katılan hükümlülere denetimli serbestliğin, kendi hayatlarında değişim meydana getirme aşamasında destekleyici bir etkiye sahip olduğunu, ancak asıl değişimi başlatan gücün kendileri olduğunu, kendilerine duydukları inanç ve hayatlarına dair yaptıkları gerçekçi değerlendirmelerin farkındalık kazanmalarına ve değişimi başlatmalarına imkan tanıyacağını belirtmiştir.

Konferansa Çarşamba Denetimli Serbestlik Müdürlüğü Personelinin açılış konuşması ile başlanmış, Çarşamba Cumhuriyet Başsavcısı Gültekin BÜLBÜL ‘ün sunumuyla devam edilmiştir. Konferansa Denetimli Serbestlik Müdürü ve personeli ile 70 hükümlü katılmıştır.

Konferansa soru – cevaplarla devam edilerek, hükümlülere konferans katılım belgelerinin takdim edilmesi ile sonlandırılmıştır.


   

 

Çarşamba Adliyesi Resmi Web Sitesi © 2012 Tüm Hakları Saklıdır.
[Son Güncellenme Tarihi - 20.09.2012 ] - Webmaster : Alperen KARADAĞ
Bu Sitede Yayınlanan Tüm İçerikler, İzinsiz Kaynak Gösterilemez ve Yayınlanamaz.