ÇARŞAMBA DENETİMLİ SERBESTLİK MÜDÜRLÜĞÜ KONFERANSLARA DEVAM EDİYOR

 Çarşamba Denetimli Serbestlik Müdürlüğü Tarafından, hükümlülerin iyileştirilmesi ve topluma kazandırılması amacıyla  “MESLEK  EDİNME ve İŞ BULMA BECERİLERİ” konulu konferans  18/12/2013 günü saat 10:30’ da Samsun Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü İş ve Meslek Danışmanı Yener KURT’un sunumu ve Çarşamba Denetimli Serbestlik personeli ve hükümlülerin katılımı ile gerçekleşmiştir.

Hükümlülerin Ceza İnfaz Kurumundan salıverildikten sonra yaşantısını sürdüre bilmesi ve toplumla bütünleşmesine yardımcı olabilecek en önemli adımlardan biri olan ekonomik yeterlilik için iş bulabilmesi ve mesleki olarak izleyebileceği yolları öğrenebilmesine yardımcı olmak, iş ararken, kurarken ve meslek edinirken,  işin/mesleğin gerektirdiği nitelikleri, şartları ve iş piyasasının gereksinim duyduğu iş/meslekleri karşılaştırarak, bireye en uygun iş/meslek seçmesine ve kendilerinde var olan nitelik ve şartları, iş ve mesleklerin gerektirdiği nitelik ve koşullarla karşılaştırmalarına yardımcı olarak bu yönde,  farkındalık oluşturulmaya çalışılmıştır. Konferansta iş görüşmesi öncesi yapılması gereken hazırlıklar, özgeçmiş hazırlama, iş arama kanalları, görüşme teknikleri, diğer resmi kurumlarım girişimcilere tanıdığı destekler ve eski hükümlülerin çalıştırılması ile ilgili mevzuat gibi konulara değinilmiştir.

Konferans Çarşamba Denetimli Serbestlik Müdürlüğü Personelinin açılış konuşması ile başlamış, Müdürlüğü İş ve Meslek Danışmanı Yener KURT’un sunumuyla devam edilmiştir. Konferansa Denetimli Serbestlik Personeli ile hükümlüler  katılmıştır. Konferansa soru – cevaplarla devam edilerek hükümlülere konferans katılım belgelerinin takdim edilmesi ile  sonlandırılmıştır.

 

Çarşamba Adliyesi Resmi Web Sitesi © 2012 Tüm Hakları Saklıdır.
[Son Güncellenme Tarihi - 20.09.2012 ] - Webmaster : Alperen KARADAĞ
Bu Sitede Yayınlanan Tüm İçerikler, İzinsiz Kaynak Gösterilemez ve Yayınlanamaz.