ÇARŞAMBA CUMHURİYET BAŞSAVCISI MEHMET EMİN KURT TARAFINDAN HÜKÜMLÜLERE “SUÇ VE CEZA KAVRAMI” KONULU KONFERANS VERİLDİ.

Çarşamba Denetimli Serbestlik Müdürlüğü Tarafından, hükümlülerin iyileştirilmesi ve topluma kazandırılması amacıyla 2014 yılı içinde planlanan konferanslardan “SUÇ VE CEZA” konulu konferans 21/02/2014 günü saat 13:30 da Çarşamba Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Emin KURT'un  sunumu ve 80 hükümlünün katılımı ile gerçekleşmiştir.

Çarşamba Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Emin KURT katılımcılara bireysel özgürlüklerin, başkalarıyla etkileşime geçildiğinde son bulduğu, beraber yaşamanın başlıca kuralının saygı ve sevgiden geçtiği, bunun ötesinde bir düzeninde oluşması için kuralların olması gerektiği bu kurallarında örf-adetler  ve kanunlar ile düzenlendiğini, sorunlarımızı kendi doğrularımız ve kişisel çıkarlarımızı gözeterek çözmeye çalışmanın toplumda kargaşaya ve düzensizliğe neden olacağı, kanunların sorunları çözmede belirleyici unsur olması gerektiği, davranışlarımızı suç ve ceza mantığıyla değerlendirilmesi gerekliliği hakkında bilgilendirme yapılmıştır.
Konferansa Çarşamba Denetimli Serbestlik Müdürlüğü Personelinin açılış konuşması ile başlanmış, Çarşamba Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Emin Kurt‘un sunumuyla devam edilmiştir. Konferansa Denetimli Serbestlik Müdürü ve personeli ile 80 hükümlü katılmıştır.

Konferansa soru – cevaplarla devam edilerek, hükümlülere konferans katılım belgelerinin takdim edilmesi ile sonlandırılmıştır. 

     
Çarşamba Adliyesi Resmi Web Sitesi © 2012 Tüm Hakları Saklıdır.
[Son Güncellenme Tarihi - 20.09.2012 ] - Webmaster : Alperen KARADAĞ
Bu Sitede Yayınlanan Tüm İçerikler, İzinsiz Kaynak Gösterilemez ve Yayınlanamaz.