DENETİMLİ SERBESTLİK TEDBİRİ ALTINDAKİ HÜKÜMLÜLERE “ŞİDDET” KONFERANSI

Çarşamba Denetimli Serbestlik Müdürlüğü Tarafından, hükümlülerin iyileştirilmesi ve topluma kazandırılması amacıyla  “ Şiddet ” konulu konferans 22 Nisan 2013 günü saat 13:30 da Samsun Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Koza Şiddeti Önleme ve İzleme Merkezi Müdürü Tuğba TALAY‘ın sunumu ve 80 kadar hükümlünün katılımı ile gerçekleşmiştir.

Son yıllarda ülkemizde vede bölgemizde özellikle aile içerisinde ve sosyal yaşamda şiddet olayları artış göstermiş olması nedeniyle,
ŞİDDET konulu konferans ile hükümlülerin davranış ve yaşantılarında,  Şiddetin  tanımı, ortaya çıkma nedenleri, şiddetten korunma ve başa çıkma yolları, şiddetin öğrenilen bir davranış olduğu, sorumsuz, tepkici ve düşüncesiz hareket etme,  iletişim becerilerinin yetersizliği, duygu ve düşüncelerin kışkırtıcı biçimde ifade edilmesinin sonucu şiddetin ortaya çıkabileceği, bu yüzden   kişilerin bu yönleriyle ilgili farkındalık kazanmalarını sağlayarak, şiddet içermeyen, kendisine ve çevresindekilere zarar vermeyecek şekilde duygularını ifade etme becerisini kazanmalarına, davranışlarının suça dönüşmesinin önüne geçebilmesine yardımcı olunmaya çalışılmıştır.

Konferansa  Çarşamba Denetimli Serbestlik Müdürlüğü Personelinin açılış konuşması ile başlamış, Şiddeti Önleme ve İzleme Merkezi Müdürü  Tuğba TALAY’ın sunumuyla devam edilmiştir.  Konferansa  Denetimli Serbestlik Personeli ile 80 kadar hükümlü  katılmıştır.

Konferansa soru – cevaplarla devam edilerek hükümlülere konferans katılım belgelerinin takdim edilmesi ile  sonlandırılmıştır.

Basında Haberler

Çarşamba Adliyesi Resmi Web Sitesi © 2012 Tüm Hakları Saklıdır.
[Son Güncellenme Tarihi - 20.09.2012 ] - Webmaster : Alperen KARADAĞ
Bu Sitede Yayınlanan Tüm İçerikler, İzinsiz Kaynak Gösterilemez ve Yayınlanamaz.