DENETİMLİ SERBESTLİK TEDBİRİ ALTINDAKİ HÜKÜMLÜLERE “ÖFKE KONTROLÜ” KONFERANSI

 Çarşamba Denetimli Serbestlik Müdürlüğü Tarafından, hükümlülerin iyileştirilmesi ve topluma kazandırılması amacıyla  “Öfke Kontrolü” konulu konferans 25 Nisan 2013 günü saat 10:00 da Çarşamba Hacı Yılmaz YILMAZ Rehberlik Araştırma Merkezi Psikolojik Danışmanı Merve GEYİK KARABİNA ve Muhammet İLERİ‘nin sunumu ve 70 kadar hükümlünün katılımı ile gerçekleşmiştir.

ÖFKE KONTROLÜ konulu konferans ile hükümlülerin davranış ve yaşantılarında,
Öfke kavramının dönem dönem yer alacağı, tüm çabalarına rağmen onları öfkelendirecek olayların olacağı, bu durum karşısında  saldırganlıktan uzak, şiddet içermeyen, kendisine ve çevresindekilere zarar vermeyecek şekilde duygularını ifade etme becerisini kazanmalarına, kızgınlığın ve öfkenin yol açtığı duygusal ve bedensel tepkileri azaltabilmelerine,  kızgınlık ve öfke tepkilerini kontrol ederek, sorunlu davranışlarını algılamaları ve davranışlarının suça dönüşmesinin önüne geçebilmesine yardımcı olunmaya çalışılmıştır.

Konferans Çarşamba Denetimli Serbestlik Müdürlüğü Personelinin açılış konuşması ile başlamış, Psikolojik Danışman  Merve GEYİK KARABİNA sunumuyla devam edilmiştir.  Konferansa Denetimli Serbestlik Personeli ile 70 kadar hükümlü  katılmıştır.

Konferansa soru – cevaplarla devam edilerek hükümlülere konferans katılım belgelerinin takdim edilmesi ile  sonlandırılmıştır.

 

Basında Haberler

Çarşamba Adliyesi Resmi Web Sitesi © 2012 Tüm Hakları Saklıdır.
[Son Güncellenme Tarihi - 20.09.2012 ] - Webmaster : Alperen KARADAĞ
Bu Sitede Yayınlanan Tüm İçerikler, İzinsiz Kaynak Gösterilemez ve Yayınlanamaz.