Çarşamba Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nde Ondokuz Mayıs Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr.  Bozkurt  KOÇ tarafından hükümlülere “İLETİŞİM” konulu konferans verildi.  

Çarşamba Denetimli Serbestlik Müdürlüğü Tarafından, hükümlülerin iyileştirilmesi ve topluma kazandırılması amacıyla  2013 yılı içinde planlanan konferanslardan “İLETİŞİM” konulu konferans 25 EKİM 2013 günü saat 14:00 da Ondokuz Mayıs Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümü Öğretim üyesi Doç. Dr.  Bozkurt  KOÇ’un  sunumu ve 80 hükümlünün katılımı ile gerçekleşmiştir.

İletişim konulu konferans ile hükümlülere Ailede, işte ve hayatta insanların birbirleriyle olan iletişim problemleri ile aile içi problemlerin çözümünde karşılaşılan iletişim engelleri ve çözüm yolları hakkında bilgi verilmiş, sağlıklı iletişim kurabilen bireylerin daha sorunsuz bir toplum meydana getirdikleri ve hayata bakış açılarının daha pozitif olduğu konularına yer verilirken , karşılıklı empati kurabilen ve başkalarına karşı daha toleranslı olan kişilerin meydana geldiği toplumda suç oranının da azalacağı konuları vurgulanmıştır.

Doğru iletişim yaklaşımları geliştirerek karşılıklı empati, sevgi, saygı ve anlayış çerçevesinde sağlıklı bir iletişim ile gelecekte suç oluşturabilecek davranış riskinin azaltılmasına yardımcı olmaya çalışılmıştır.

Konferansa Çarşamba Denetimli Serbestlik Müdürlüğü Personelinin açılış konuşması ile başlanmış, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Öğretim üyesi Doç. Dr.  Bozkurt  KOÇ’un sunumuyla devam edilmiştir. Konferansa Denetimli Serbestlik Müdürü Şaziye ATEŞ ve personeli ile 80 hükümlü katılmıştır.

Konferansa soru – cevaplarla devam edilerek, hükümlülere konferans katılım belgelerinin takdim edilmesi ile sonlandırılmıştır.

 

Çarşamba Adliyesi Resmi Web Sitesi © 2012 Tüm Hakları Saklıdır.
[Son Güncellenme Tarihi - 20.09.2012 ] - Webmaster : Alperen KARADAĞ
Bu Sitede Yayınlanan Tüm İçerikler, İzinsiz Kaynak Gösterilemez ve Yayınlanamaz.