Çarşamba Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nde Denetimli Serbestlik Personeli tarafından hükümlülere “BOŞ ZAMAN AKTİVİTELERİ” konulu konferans verildi.  

Çarşamba Denetimli Serbestlik Müdürlüğü Tarafından, hükümlülerin iyileştirilmesi ve topluma kazandırılması amacıyla 2014 yılı içinde planlanan konferanslardan “BOŞ ZAMAN AKTİVİTELERİ” konulu konferans 31/01/2014 günü saat 13:30 da Denetimli Serbestlik Personeli Şevket Mahir ÇITAK’ ın sunumu ve 90 hükümlünün katılımı ile gerçekleşmiştir.

“BOŞ ZAMAN AKTİVİTELERİ” konulu konferans ile hükümlülere zamanı planlamanın yaşamı düzene soktuğu,  hedef ve amaçlara ulaşmada zamanı verimli kullanmaya olanak sağladığı, başarılı bir şekilde uygulandığında bireylere hem sorumlulukları, hem sosyal yaşamı, hem de hobileri için yeterince zaman sağlayabildiği ifade edilmiştir. Hükümlülere boş zaman değerlendirmesinin de ruh sağlığına, kişisel gelişime, çevreye uyuma önemli etkilerinin olduğu,  beden ve ruh sağlığı açısından yararlı olabileceği gibi daha üretken ve başarılı olmayı sağladığı, boş zamanın verimli bir şekilde değerlendirilmesinin, kötü alışkanlıklar edinmeyi önlediği, kişiyi hayata bağlayarak yaşam motivasyonunu artırarak suçtan uzak tuttuğu konuları vurgulanmıştır.

Konferansa Çarşamba Denetimli Serbestlik Müdürlüğü Personelinin açılış konuşması ile başlanmış, yine Denetimli Serbestlik Müdürlüğü personelinin sunumu ile sona ermiştir. Konferansa Denetimli Serbestlik Personeli ile 80 hükümlü katılmıştır.

Konferansa soru – cevaplarla devam edilerek, hükümlülere konferans katılım belgelerinin takdim edilmesi ile sonlandırılmıştır.  

Çarşamba Adliyesi Resmi Web Sitesi © 2012 Tüm Hakları Saklıdır.
[Son Güncellenme Tarihi - 20.09.2012 ] - Webmaster : Alperen KARADAĞ
Bu Sitede Yayınlanan Tüm İçerikler, İzinsiz Kaynak Gösterilemez ve Yayınlanamaz.